HomeBez kategoriiKiedy rozpocząć przygotowania do matury?

Kiedy rozpocząć przygotowania do matury?

faqs

Przed tym pytaniem staje tak naprawdę każdy przygotowując się do matury.

Ja też w matematyce w którym rozpocząłem ostatni rok liceum musiałem sobie zadać to pytanie, a także jak pogodzić

Aktualne obowiązki w szkole z dodatkowymi przygotowaniami.

Aby najlepiej odpowiedzieć sobie na to pytanie musisz zrobić sobie “rachunek sumienia”  z Twojej aktualnej wiedzy np. z matematyki choć nie tyczy się to tylko tego. Sprawdzając np. wiedzę z poszczególnych działów będziesz w stanie łatwo określić potrzebny czas na przyswojenie wiedzy i solidne przygotowanie.

Osobiście przygotowania zacząłem z końcówką sierpnia. Tak jak wyżej opisałem zrobiłem sobie test wiedzy, który pokazał mi to co umiem, to co muszę powtórzyć. Jako test wiedzy przyjąłem ówczesną maturę majową podstawową oraz rozszerzoną. Na tej podstawie od września rozpocząłem przygotowania. Do około świąt powtarzałem sobie wszystkie działy matematyczne, a następnie skupiłem się wyłącznie na rozwiązywaniu zadań maturalnych co, moim zdaniem, przynosi największy efekt.

Podsumowując, odpowiedź na to pytanie jest o tyle ciężkie że samo zagadnienie jest mocno subiektywne. Z mojej strony polecam zrobić sobie przegląd swojej wiedzy żeby określić potrzebny czas i nie obudzić się z przysłowiową  ręką w nocniku.

Share: